.

 
Şehirler arası balık gönderilerinde sıkça bize sorulan soruların bazılarını sizler için cevapladık.
 
Soru 1   : Balıklarda 1 Erkek 3 Dişi Koloni istiyorum.
Cevap   : Maalesef satışlarımız hem toptan olmasından dolayı hemde max 5-6 cm boylarda satışta balıklarımız olduğundan DİŞİ – ERKEK AYIRT EDEREK SATIŞIMIZ YOK.
 
Soru 2   : İl dışındayım balık siparişlerimin KARGO FİRMASI ile gönderilmesini istiyorum.
Cevap   : Maalesef kargo firmaları ile gönderimimiz yok. Çünkü balıklar için oksijen ve ısı çok önemli. Biz otobüs kargo firmalarını tercih ediyoruz. Bunun sebebi otobüs kargo firmalarının 10-12 saat yapılan uzak mesafe yolculuklarında dahi oksijen ve ısı belli bir süre dayanabilmekte, kargo firmalarında bu süre 24 saatten fazla olmasından dolayı gönderimi uygun değil. Israr eden müşterilerimiz olsa dahi canlılarımıza önem veriyor ve bu şekilde gönderileri KESİNLİKLE GÖNDERMİYORUZ.
 
Soru 3   : Balıkların gönderimi GARANTİLİ mi?  -  Balık Gönderimleriniz nasıl yapılıyor.?
Cevap   : Hayır.BALIK GÖNDERİMLERİMİZDE GARANTİ YOK. Balıkların gönderiminde bazı unsurlar var örneğin yanlış otobüs firmasına verilmesi, otobüs firmasına verdikten sonra size bildirilmesi unutulmuş olması gibi durumlarda firmamız telafisini yapmaktadır. Bunun dışında müşterilerimiz canlılarda ki tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. Siparişlerinizde canlı bir balık satın aldığınız unutulmamalı. Bizler bu canlıların size sağ salim teslim etmek için elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan hiç şüpheniz olmasın. Aldığımız en büyük önlemler balıkları oksijen basılı torbalara koyduktan sonra strafor kutu içerisine koyup, paket içerisine ısı cep sobaları koyarak uzun yol koşullarına soğuktan etkilenmemelerini sağlıyoruz. Ancak stres,aşırı soğuk gibi etkenlerden dolayı canlı kayıpları yaşanabilmektedir. Müşterilerimizin bu sorumluluğu aldıklarını bilmeli ve bu koşulları kabul ederek sipariş vermelerini rica ederiz. Canlı satışlarının telafisi olmaz.
 
Soru 4   : Beta – Magrow Kök – Doğal Taşların tek tek fotoğraflarını çekip gönderebilirmisiniz?
Cevap   : Maalesef. Birbirinden eşsiz olan ürün ve canlıların fotoğraf ve videolarını tek tek çekip atma şansımız gerek personel iş yükümüzden dolayı, gerekse toptan satışları yapıyor olmamızdan dolayı mümkün değil.